Mediální partneři

V Bučovicích prvenství obhájil Martin Kulhánek

Bez názvu – 1

První závod letošní série RPM stav wood bike proběhl o tomto víkendu v lesoparku Kalvárie v Bučovicích. Seznam přihlášených jezdců se ve čtvrtek zastavil na neuvěřitelném čísle 227 jezdců. Otázkou samozřejmě bylo, co s natěšenými bajkery udělá avizovaný deštík a s ním související bláto, bahno, mordor…

Pravdou je, že až takový odliv jsem nečekal a holt ani ve woodbiku už nejsou takoví závoďáci, co bývali dříve.  U registrace se tak sešlo a do finální startovky zapsalo 143 závodníků, v tu chvíli srdcařů, co se hodlali postavit výzvě, kterou nám přichystalo počasí. Mokro, lepivé bláto, krátké tratě a výborný komentátor Michal Berka udělali ze strašidelně vyhlížejících podmínek závodu dech beroucí atraktivní podívanou!

IMG_5731 kopie

 

Od první RZ neponechal nic náhodě obhájce loňského vítězství Martin Kulhánek a šel do vedení o čtyři desetiny před Jiřím Markem. Druhý test ovládl David Šůstek, ale Kulhánek si druhým časem upevnil vedení na čele na závodu o necelé 2 vteřiny před Jakubem Lakomým, startujícím vzadu, až s číslem 142. Bohužel technický problém se zadním kolem jednoho z favoritů Tomáše Huni a jeho pozdní příjezd na start RZ2 znamenal penalizaci deseti vteřin. Ta ho nakonec stála umístění na stupních vítězů.

IMG_5861 kopie

 

Třetí zkoušku zajel Kulhánek v těžkých podmínkách znovu nejrychleji, o sedm desetin před luhačovickým Šůstkem. David Šůstek se tak dostal až na bednu, o šest desetin za Ondru Gajdůška. Ten následně na posledním testu chyboval a propadl se pořadím. Zkoušku zajel nejrychleji Petr Šmíd, o desetinku před Šůstkem, který si tak pojistil druhé místo absolutně.  O další desetinu zpět byl v závěrečné zkoušce král Kalvárie v Bučovicích Martin Kulhánek z formace ValmezBike, který si tak s přehledem pohlídal prvenství. Na celkové třetí místo absolutně se nakonec protáhl slovenský Jakub Gorecký.

IMG_5690 kopie

V Juniorech byl Kristián Poruban o necelou vteřinu rychlejší než Tomáš Škarek. Mezi ně se do absolutní desítky vklínil vítěz kategorie hardtail Dominik „Sáček“ Slováček.

Ve Střelcích se o vítězi nejmladší kategorie rozhodovalo až na poslední RZ. Nakonec byl nejúspěšnější Adam Kappel před Filipem Chlupem a Ondrou Kolečíkem.

Kategorie Masters nad 35 let měla očekávaného vítěze v osobě Vlasty Hynčice, stejně jako ženská kategorie v podání Simony Porubanové.

Jak zhodnotil první závod sezóny jeho vítěz Martin Kulhánek: Na závody do Bučovic se rád vracím, jelikož to bývají první závody sezóny a sejdeme se všichni bikeři po dlouhé zimní pauze. Tratě v Bučovicích nejsou nijak dlouhé ale zato celkem zábavné a na rozjetí ideální. Loni se mi podařilo zvítězit, z čehož jsem měl velkou radost a letos jsem se chtěl pokusit vítězství obhájit. Věděl jsem, že to bude velmi težké, jelikož dorazila velká konkurence a hlavně dopolední déšť nás všechny hodně potrápil. Trať byla kompletně promáčená a velmi kluzká, takže o pády nebyla nouze. Podařilo se mi vyhrát hned úvodní erzetu, což je vždy dobrý začátek. Poté jsem si udržoval tempo a nechyboval i v těch ostatních a nakonec se mi podařilo znovu zvítězit, za což jsem velmi rád. Tak snad to takhle půjde i v dalších závodech. Díky klukům co pořádají tyto závody. Uvidíme se v Otrokovicích“

IMG_5606 kopie

I za přispění luxusních burgerů si každý divák s dresingem na rukávu mohl přijít a taky přišel na své. Klouzalo se, padalo se, jezdilo se bokem, ale hlavně se neustále jelo naplno!  Místní pořadatelská parta se poprala s nepřízní a změnou počasí na jedničku! Během závodu byla k dispozici wapka a když všudypřítomné bláto od mytí kol postupně měnilo zánovní asfalt v polní cestu, stačil jediný telefonát starostovi města Bučovice panu Válkovi, a ten zajistil příjezd dobrovolných hasičů, kteří vše uvedli do původního stavu. Takže i spolupráce s městem funguje ukázkově. No a na závěr pak velká večerní after párty, jak je již v Bučovicích tradicí. A my všichni se můžeme těšit na další závod již o velikonočním víkendu v Otrokovicích.

 

Absolutní pořadí 5. WBS bikerally Bučovice:

  1. Martin Kulhánek             ValmezBike                         2:40,5

  2. David Šůstek                     DH Slovan Luha                   +  4,1

  3. Jakub Gorecký (SK)        Bang DH team                     +  6,3

  4. Petr Šmíd                            Czech Downhill Acad.      +  6,3

  5. Jakub Lakomý                                                                    +  6,8

  6. Jiří Frýželka                                                                         +  8,5

 

IMG_5926 kopie IMG_5933 kopie IMG_5935 kopie IMG_5942 kopie IMG_5947 kopie IMG_5959 kopie IMG_5964 kopie

Průběžné pořadí


Absolutně WBS 2018
1Novosád R.84
2Frýželka J.81
3Marek J.77
Muži WBS 2018
1Novosád R.86
2Frýželka J.81
3Marek J.79
Junioři WBS 2018
1Kolečík T.82
2Klepiš D.64
3Šofronič J.59
Hardtail WBS 2018
1Krhánek O.100
2Slováček D.83
3Bednařík M.68
Střelci WBS 2018
1Kolečík O.100
2Húšť K.86
3Kadlec M.76
Gentlemen WBS 2018
1Šantavý P.86
2Skočovský A.86
3Jurečka R.79
Legendy WBS 2018
1Mácha L.100
2Baďura L.86
3Húšť J.83
Ženy WBS 2018
1Šantavá M.91
2Martinková D.83
3Čejková M.74
Týmy WBS 2018
1SBT Pepolep.cz69
2SBT Fryšták Mondraker66
3SK Gienger RPM-Stav "A"59