Mediální partneři

Maloch obhájil v Otrokovicích

_MG_7232 kopie

Petr „Maloch“ Malý vyhrál všechny RZ a po roce znovu ovládl závod RPM stav WBS v Otrokovicích. Abychom to měli jednodušší, tak Jiří Gergel si střihnul čtyřikrát druhý čas a byl celkově … druhý. Vyslal tu nejlepší vizitku své Bikové školy. Všichni, kdo mají zájem dopilovat svůj um na kole přímo na tratích WBS, jsou tak v těch nejlepších rukou. Mimochodem, v Otrokovicích této možnosti využili tři jezdci.

_MG_7232 kopie

Petr Malý

Ale to jsem hodně předběhl a musím se vrátit na začátek. Už když jsem přijížděl do areálu kynologického klubu u Moravní lávky, byla na každém kroku vidět perfektní organizace závodu pod vlajkou crew Bikecore OE, s kapitánem lodi Radimem Matyjákem. A kouzlo této party je právě v tom, že táhne za jeden provaz a závod nedělá jenom sám Mates. A tak na všechny čekal připravený areál, video upoutávka, pěkné tratě, parkoviště, všudypřítomné značení, prize money nebo hodnotné ceny pro vítěze. Ale i veškerý komfort divákům byl nachystán na jedničku. Těch přišlo neskutečně velké množství, byli jak v centru závodu, tak v lese u tratí obou rychlostních zkoušek.

OE fans

Po večerní přeháňce se tratě vyjezdily během tréninku do rychlejší podoby. Nástrahy náročných tratí v Otrokovicích na sebe nenechaly dlouho čekat a během celého závodu byla více jak desítka zraněných. Bezpečnost nepodceňujeme, ale kombinace rychlosti, horizontů, utáhlých pasáží, kamenů a stromů hodně blízko trati nebude nikdy úplně bez rizika. Prostě pravá bikerally může být nebezpečná ale i krásná.

_MG_7422 kopie

Jiří Gergel

Diváci se při sledování probíhajících erzet nestačili otáčet, sbíhat do centra, vybíhat zase do lesa a od erzety k erzetě. Závod probíhal hladce a to právě díky ukázněnosti diváků a výborné organizaci místní party.

O prvních dvou místech jsem se zmínil hned v úvodu, pojďme tedy dál. O třetí místo na pódiu si to rozdával David Šůstek s vítězem úvodního závodu série Martinem Kulhánkem. Jenže Kulhánek doplatil na předčasný start do třetí RZ a penalizace ho odsunula na konečné sedmé místo. David Šůstek si vypil kalich hořkosti na poslední testu, když mu rupnul řetěz a do cíle dojel na odrážedle. A tak na něj zbyla pětka. Díky velmi dobře zajeté RZ3 a výpadku zmíněných soupeřů byl nakonec tím šťastným na bedně Martin Kolajík. O slušné umístění se na poslední RZ připravil ještě Tomáš Huňa, který měl pád. Juniory opět ovládnul s obrovským náskokem Kristián Poruban (SK), který byl sedmý absolutně. Neméně suverénně si počínal v hardtailech Dominik Slováček, před Ondrou Doleželem a Ondrou „Kikinem“ Krhánkem. Je obdivuhodné, že Kikin ještě vůbec stíhá závodit.

_MG_7285 kopie

Radim Lang

Bezpečák seriálu, který dohlíží na tratě i závodníky, totiž představil novinku, Capri-Sonne Bike školku. A ta se jednoznačně ujala, líbila se a nadchla nejedno dítko i rodiče. V Bike školce si děti vyzkoušely na kolech nebo jen odrážedlech nástrahy umělých překážek za dozoru zkušených instruktorů a ještě na ně v cíli čekala odměna a osvěžení v podobě chutného pitíčka a drobných cen, které si malí šikovní bikeři vytočili na kole štěstí.

IMG_6184 kopie
Osobně jsem byl překvapen mimořádným zájmem a nečekali jsme hned napoprvé takový úspěch. Těch více jak padesát dětských úsměvů za tu práci stojí a po této zkušenosti bychom rádi rozšířili Capri-Sone Bike školku na všechny zbývající závody WBS. Věřím, že právě z této líhně nám v budoucnu přibudou jezdci do kategorie Střelci do 15 let, kterou ovládnul Filip Dočekal, před Ondrou Kolečíkem a Filipem Chlupem.

V Masters nad 35 let porazil Tomáš Klanica o pouhou desetinu Vlastu Hynčicu! Mezi ženami byla opět nejrychlejší Simona Porubanová ze Slovenska.

_MG_7366 kopie

Simona Porubanová

A jak viděl otrokovický závod celkový vítěz: Jsem velice rád, že se mi podařilo obhájit loňské vítězství. Jednoduché to rozhodně nebylo a nikdy není. I když se jelo na domácí půdě. Jde na vás velký tlak, ale na druhou stranu vás to žene kupředu a člověk se s tím musí poprat. Vyrazil jsem s novou technikou, kterou jsem poskládal jen pár dní před závodem a zvyknout jsem si musel rychle. Jedná se o enduro na 29ti palcových kolech. Rychlostní zkoušky byly opět krásné a nevídaně rychlé, oproti minulým ročníkům. Šutrová erzeta byla z 80ti procent nová a sám jsem jí kompletně poznal teprve 3 dny před závodem. Naopak erzeta s názvem Polyhozub byla stará klasika, která se jede už dobrých 8 let a dobře ji znám. Domácí závod beru vždy zodpovědně a jsem velice dobře fyzicky připravený jak na něj, tak i na celý zbytek sezony.

No, ale jestli mu k vítězství pomohly i lesní víly, mi prozradit nechtěl…

_MG_7548 kopie

 

Absolutní pořadí Bikecore Otrokovice:

  1. Petr Malý                              Maloch racing                      4:23,6
  2. Jiří Gergel                                                                            +  3,2
  3. Martin Kolajík                      SBT Fryšták racing               +11,9
  4. Petr Šmíd                              Czech Downhill Acad.         +15,3
  5. David Šůstek                        DH Slovan Luhačovice        +15,4
  6. Ondřej Gajdůšek                 Maloch racing                      +16,4

 

Text: Zdeněk Bělák st.
Foto: Jiří Laštůvka

Průběžné pořadí


Absolutně WBS 2018
1Novosád R.84
2Frýželka J.81
3Marek J.77
Muži WBS 2018
1Novosád R.86
2Frýželka J.81
3Marek J.79
Junioři WBS 2018
1Kolečík T.82
2Klepiš D.64
3Šofronič J.59
Hardtail WBS 2018
1Krhánek O.100
2Slováček D.83
3Bednařík M.68
Střelci WBS 2018
1Kolečík O.100
2Húšť K.86
3Kadlec M.76
Gentlemen WBS 2018
1Šantavý P.86
2Skočovský A.86
3Jurečka R.79
Legendy WBS 2018
1Mácha L.100
2Baďura L.86
3Húšť J.83
Ženy WBS 2018
1Šantavá M.91
2Martinková D.83
3Čejková M.74
Týmy WBS 2018
1SBT Pepolep.cz69
2SBT Fryšták Mondraker66
3SK Gienger RPM-Stav "A"59